Czy czasami wydawało Wam się , że Wasz komputer działa jakby wolniej niż kiedy go kupowaliście? Wydaje się Wam może, że to dlatego, że jest stary? Nic bardziej mylnego.

Otóż, na wydajność Waszego starego peceta wpływa bardzo wiele czynników, takich jak , konfiguracja systemu Windows (odsyłam do artykułu na temat mojej autorskiej modyfikacji systemu Windows 10), jakości sterowników (często producenci podzespołów wypuszczają dużo poprawek przyspieszających Wasz sprzęt) oraz optymalizacji BIOS.

W tym tekście, chciałbym skupić się na tym ostatnim aspekcie, jako że pierwsze 2 czynniki zapewniam przy realizacji swoich usług (podczas reinstalacji zawsze instaluję zoptymalizowany system mojego autorstwa oraz najnowsze dostępne sterowniki). Optymalizacja BIOS zależy głownie od 2 czynników, pierwszym jest wersja BIOS i ile poprawek producent płyty głównej zdecydował się zamieścić w nowych jego wersjach, a drugim aspektem jest wersja mikrokodu procesora który, między innymi zapewnia fabryczny poziom wydajności procesora po zainstalowaniu poprawek zabezpieczeń procesorów firmy Intel. W związku z dużą ilością tych problemów, firma Intel opracowała najnowsze wersje mikrokodów, dla procesorów Core 4tej generacji i nowszych, które jednak mogą być implementowane tylko przez producentów komputera/płyty głównej, czego większość z nich nie robi, zwłaszcza dla konstrukcji budżetowych i starszych. Więcej na temat luk bezpieczeństwa procesorów Intel przeczytacie tutaj: KLIK . Przy okazji, pragnę wspomnieć, że użytkownicy procesorów AMD są bezpieczni, gdyż procesorów tej firmy problemy te nie dotyczą. 

Jeśli chodzi o procesory Intel, i zapomniane przez producentów komputery i płyty główne, jest możliwość zaradzenia temu samemu, lub skorzystanie z usługi, którą oferuję. Dzięki niej możecie odzyskać stracone sekundy w programach użytkowych i profesjonalnych, bądź FPS w grach. Poprzez wszczepienie najnowszych mikrokodów oraz sterowników ROM i EFI , modyfikacja BIOS pozwoli odświeżyć i odzyskać wydajność Waszego komputera.

Najlepszy efekt można uzyskać , decydując się na pakiet usług : Aktualizacja i modyfikacja BIOS + instalacja autorskiej modyfikacji WIndows + najnowszych sterowników. Uwaga! Różnice potrafią być zauważalne gołym okiem! Oczywiście, na te usługi udzielam gwarancji.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu!

Categories:

Tags:

No responses yet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × cztery =